باورهای غلط در مورد تمرین های کششی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پس از اینکه تصمیم گرفتید به صورت جدی و مداوم تمرینات ورزشی خود را دنبال کنید، بهتر است راهی را پیدا کنید تا این کار را به ساده ترین شکل انجام دهید. با تهیه تردمیل در هر زمانی که فرصت پیدا کردید حتی آخر شب، می توانید پیاده روی و دویدن راحتی را انجام دهید و به دلیل مشغله های کاری تمرینات و فعالیت خود را عقب نیندازید. در زمانی که ورزش انجام می دهید اجرای تمرینات کششی هر چند کوتاه را فراموش نکنید.

اغلب افراد بعد از اتمام ورزش ها اجرای تمرینات کششی را فراموش می کنند و تصور می کنند انجام تمرینات قدرتی برای رسیدن به اهدافشان مهم تر است و تمرینات کششی فایده ای برای آنها نخواهد داشت. بهتر است بدانید انجام تمرینات کششی به کاهش میزان آسیب دیدگیتان کمک می کند و باعث می شود کیفیت و پاسخ دهی تمرینات برای بدن شما بهتر شود و شما این انعطاف را در انجام تمام کارهایتان داشته باشید.

پس از اتمام تمرینات هوازی و پیاده روی از روی تردمیل پیاده شوید و تمرینات کششی انجام دهید و در زمان اجرای این تمرینات باورهای غلط را کنار بگذارید. در ادامه این مقاله باورهای غلط در زمان اجرای حرکات و تمرینات کششی را برای شما آورده ایم که با آگاهی نسبت به آنها سعی کنید آنها را اجرا نکنید و تمرینات موفقی داشته باشید.

دردناک بودن تمرینات کششی

بسیاری از افراد تصور دارند تمرینات باید دردناک باشند و درد شدیدی را احساس کنند تا این تمرینات تاثیر خوبی برای بدن داشته باشد. تمرینات کششی نباید با درد و ناراحتی شما همراه باشند و عضلات بیش از اندازه تحت فشار قرار بگیرند، زیرا در این زمان شما دچار مشکل خواهید شد و باید این نوع ورزش را متوقف کنید. تمرینات کششی باید در حد نرمال اجرا شوند، یعنی نه زیاد عضلات را بکشید که با درد همرا شوند و نه بسیار آرام که حرکات را درست اجرا نکنید و فایده ای نیز نداشته باشند.

در هر زمانی تمرینات کششی را میتوان انجام داد

تمرینات کششی را نمی توانید در هر زمان که دوست دارید انجام دهید. برای انجام دادن تمرینات کششی بهتر از بدن گرم باشد، زیرا در غیر این صورت بدن مخصوصا عضلات دچار مشکل و آسیب می شوند.بدن را با انجام دادن تمرینات هوازی مانند تردمیل گرم کنید و بعد از اتمام ورزش هوازیتان، تمرینات سبک کششی را اجرا کنید. اگر عضلات سرد را بکشید و تمرینات کششی را اجرا کنید، آنها را از بین خواهید برد و دچار درد زیادی خواهید شد.

حرکات کششی با عضلات سفت بهتر است

زمانی که شما تمرینات سنگین قدرتی انجام داده اید و احساس می کنید عضلات شما بیش از حد تحت فشار هستند و سفت شده اند، بهتر است تمرینات کششی انجام ندهید، زیرا بدتر عضلات دردناک تر خواهند شد.

برای انعطاف پذیری عضلاتتان بهتر است تمرینات منظمی برای کشش عضلات داشته باشید تا هم عضلات آماده و هم منعطف تر شوند. فراموش نکنید که با بالا رفتن سن انعطاف پذیری عضلات کمتر خواهد شد و اگر به موقع روی آنها کار نکنید، در سنین بالاتر نمی توانید زیاد فعالیتی بر روی آنها داشته باشید.

سعی کنید تمرینات انعطاف پذیری را همزمان با تمرینات هوازی پیش ببرید و آن را حفظ کنید. بدست آوردن انعطاف پذیری بعد از اینکه برای مدت طولانی تمرین نکرده اید و آن را از دست داده اید بسیار مشکل تر است و شما را دچار زحمت می کند. تمرینات کششی را منظم و به صورت مداوم انجام دهید تا بدن شما همیشه آمادگی داشته باشد و باورهای غلط را از خود دور کنید تا بتوانید زودتر به اهدافی که دارید برسید.

ضروری نبود انجام تمرینات کششی زمانی که بدن انعطاف خوبی دارد

این را به یاد بسپارید که تنها برای بدست آوردن انعطاف تمرینات کششی انجام نمی دهید. تمام افراد حتی افرادی که از انعطاف پذیری بالایی دارند نیز باید تمرینات کششی انجام دهند. انعطاف پذیری بدن در تمام مراحل زندگی به ما کمک خواهد کرد چه ورزشکار بوده یا حتی در خانه به دنبال بچه ها و مشغول بازی با آنها باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :