با این توصیه ها به کمک ورزش وزن کم کنید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 1 مرداد 1397 در ساعت 12 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

می دانید که یکی از دو رکن اصلی رسیدن به تناسب اندام و از بین بردن چربی های اضافی انجام دادن منظم ورزش است. بسیاری از افراد نیز این راه را دنبال می کنند و اما غافل از آنکه ورزش کردن به تنهایی برای ما لاغری را به ارمغان نمی آورد و ما را به تناسب اندام نمی رساند.

برای نتیجه گیری از ورزش و فعالیتی که انجام می دهید باید نکات زیادی را بدانید و به آنها عمل کنید که برای یادگیری آنها به شما توصیه می کنیم با خواندن این مقاله با ما همراه شوید.

نکته اولی که در ذهن همیشه باید داشته باشید این است که میزان کالری که از خوردن موادغذایی مختلف به بدن خود وارد می کنید کمتر از میزان کالری باشد که از راه های مختلف می توانید بسوزانید.

خوردن هله هوله های پرکالری را حداقل بعد از انجام دادن ورزش ترک کنید. چیپس و پفک شاید به ظاهر آنقدر حجیم نباشند ولی کالری زیادی دارند و با خوردن حتی یک بسته کوچک از آنها قطعا خیلی بیش‌تر از کالری که سوزانده‌اید را دریافت خواهید کرد.

انجام دادن هر کاری برای بار اول یا دوم یا حتی مدت زمان کوتاهی برای ما سخت است، اما با تکرار مرتب آن بدن به اجرای آن عادت خواهد کرد و اصولا انسان به شرایطی زودتر از آنچه که در تصور دارید عادت می کند.

سعی کنید برای زندگی و روزمرگی های خود نیز برنامه داشته باشید و ورزش کردن را نیز در این برنامه بگنجانید.

هر دلیل که باعث می شود این کار یا فعالیت مهم را انجام ندهید از سر راهتان بردارید و بهانه ها را یکی یکی کم کنید. اگر سرکار می روید ساعتی قبل یا ساعتی بعد از آن را حتما به این کار اختصاص دهید. یا حتی اگر به دلایل زیادی مانند رسیدگی به امور خانه یا فرزندان یا حتی بیماری های مختلف نمی توانید به خارج از خانه بروید و در فضای باز حضور پیدا کنید یا حتی کیلومترها با باشگاه های ورزشی نزدیک خانه تان فاصله دارید، چاره ای دیگر بیندیشید و تسلیم نشوید.

بهترین پیشنهادی که میتوان برای این وضعیت به شما داد این است که در مرحله اول تردمیل یا حتی دیگر دستگاه های هوازی خانگی که این روزها جای زیادی در بین بیشتر مردم با هر سن و سالی باز کرده اند را برای خانه تان انتخاب و خریداری کنید.

دستگاه های هوازی امروزی مانند تردمیل دارای برنامه های از پیش تعیین شده زیادی هستند که با انتخاب هر یک از آنها می توانید تمرینات اصولی مرتب و خوبی انجام دهید و از مزایای انجام ورزش روزانه نیز به راحتی بهره مند شوید.

حتما شنیده اید که انجام دادن ورزش می تواند اشتهای شما را نیز افزایش دهد و به همین دلیل است که باید در کنار انجام دادن این کار مفید مراقب غذا خوردن تان نیز باشید. میزان کالری دریافتی یا غذایی که می خورید باید کمتر از آنچه چیزی باشد که می سوزانید.

به یاد داشته باشید که در زمان انجام دادن ورزش نوشیدنی های شیرین پرکالری مصرف نکنید و سعی کنید در کنار دستتان آب همیشه باشد تا به وقت تشنگی ناخواسته کالری زیادی وارد بدنتان نکنید و همه زحماتتان برباد نرود.

همان طور که گفته شد لازم نیست حتما به خودتان کلی سختی بدهید که صرفا برای لاغر شدن به باشگاه بروید. همین که روزانه پیاده روی منظم و البته اصولی انجام دهید برای بدن شما کافی خواهد بود و شما هم به هدف و تناسب اندام دلخواهتان خواهید رسید.

از خود بیش از حد انتظار نداشته باشید و نباید هر ورزش و تمرینی را خیلی شدید انجام دهید تا کالری بسوزانید و با این کار فقط خسته شده و از ورزش زده می شوید. ورزش یا حتی پیاده روی تان را با شدت متوسط انجام دهید تا شاهد نتایج خوب آن نیز باشید. ورزش با شدت متوسط اشتهای شما را نیز زیاد نمی کند.

چربی سالم نیز برای بدن لازم است و فقط باید سعی کنید چربی های مضر را از بدن خود دور کنید. فرم اندام تمام افراد با یکدیگر یکی نیست و چربی ها محل تجمع مختلفی دارند. ژنتیک، نحوه زندگی، جنسیت و ... بر روی محل تجمع و فرم بدن تاثیر مستقیمی دارند. با انجام دادن ورزش منظم و رعایت رژیم غذایی راحت تر می توانید در مدت زمانی نه چندان طولانی از شر این چربی های اضافی خلاص شوید و به فرم بدنی مورد نظرتان دست پیدا کنید.

با انجام دادن ورزش حجم عضلات شما بیشتر می شود و حجم چربی ها کمتر و به همین دلیل نباید خیلی درگیر کم شدن وزن تان باشید و موفقیت را کم شدن وزن تان بدانید. بهترین کار آن است که وقتی ورزش می‌کنید میزان چربی موجود در بدن و حجم عضلات را به صورت جداگانه اندازه گیری کنید تا متوجه تغییرات بدن تان شوید.

عضلات به زیبایی بدنتان و بالا رفتن سوخت و ساز کمک می کنند. زمانی که عضلات بیش‌تری داشته باشید راحت تر می توانید چربی بدن خود را نیز بسوزانید و راحت تر از شر آنها خلاص می شوید.

داشتن رژیم غذایی اصولی و البته اجرای صحیح آن را نیز از یاد نبرید چراکه انجام دادن ورزش حتی سنگین بدون این اصل در واقع بی فایده خواهد بود.

پیاده روی ساده ترین ورزش برای رسیدن به کاهش وزن است و بهتر است روزانه با کمک تردمیل برای 30 دقیقه هم که شده آن را انجام دهید. این ورزش ساده میتواند با توجه به اینکه کم خطرتر و راحت تر از سایر ورزش هاست شما را به لاغری و داشتن تناسب اندامی مناسب نزدیک کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :