با چه روش هایی متابولیسم بدن را افزایش دهیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 13 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای رسیدن به لاغری باید بتوانید سرعت متابولیسم بدنتان را افزایش دهید و این کار به راه حل ها و روش های مختلفی احتیاج دارد.

زمانی که سوخت و ساز بدن ما افزایش پیدا کند بدن قادر خواهد بود کالری بیشتری بسوزاند که البته این کار به صورت ارثی در بدن برخی افراد بیشتر انجام میشود و راحت تر می توانند تناسب اندام خود را حفظ کنند و اغلب لاغر هستند.

به یاد داشته باشید که عواملی مانند: سن، وزن، رژیم غذایی و انجام دادن ورزش نیز میتواند نقش مهمی در سوخت و ساز بدن داشته باشد. زمانی که سن بالا می رود سرعت متابولیسم بدن نیز کاهش پیدا میکند، زیرا در حال از دست دادن عضله هستیم و این امر طبیعی است.

زمانی که بتوانید متابولیسم بدنتان را از روش های گوناگون افزایش دهید قادر خواهید بود بر تناسب اندام بدنتان تسلط داشته باشید و لاغر بمانید.

یکی از راه هایی که به بالا رفتن سوخت و ساز بدنتان کمک می کند استفاده از پودر پروتئین است. در کنار مصرف انواع اسموتی های مفید برای لاغری می توانید پودر پروتئین آب پنیر را به مواد اسموتی خود اضافه کنید. این پودر سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و سبب می شود بدن چربی بیشتری بسوزاند.

زمانی که بدن سوخت و ساز خوبی داشته باشد و برای دریافت انرژی از چربی های ذخیره شده استفاده کند سبب می شود دائما در حال فعالیت باشد و شما نیز احساس سیری داشته باشید و در ضمن به عضلات شما نیز آسیبی نرسد و تمام عضلات به بهترین شکل خود نیز باقی بمانند. با مصرف انواع پروتئین سوخت و ساز بدن افزایش پیدا می کند و بر اثر گرمایی که در بدن تولید می شود کالری بیشتری از چربی ها دریافت می کنند و سبب لاغری خواهند شد.

تا می توانید آب بنوشید. نوشیدن دو لیوان آب قبل از هر وعده ی غذایی می تواند جلوی اشتهای کاذب شما را بگیرد و شما با ولع کمتری غذا بخورید. آب می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و در ضمن اکسیژن بیشتری به سلول های بدن ما برساند.

ثابت و بی حرکت برای مدت طولانی نمانید. شاید دیده باشید فردی حتی در زمان صحبت کردن پای خود را مرتبا تکان می دهد و در اصطلاح بی قراری دارد.

شاید دیدن این منظره آزار دهنده باشد، ولی جالب است بدانید این بی قراری کمک می کند تا 350 کالری در روز بسوزانید. کارهای کوچکی مانند: از پله ها بالارفتن، راه رفتن زمانی که با تلفن صحبت می کنیم و ... می توانند میزان کالری سوزی بدن شما را تا حد زیادی افزایش دهند.

نوشیدن کافئین را فراموش نکنید تا بتوانید سوخت و ساز بدن را به بالاترین حد خود نگه دارید. قهوه آنتی اکسیدان بالایی دارد و انرژی بدن شما را در طی ورزش بالا نگه می دارد.

برای اینکه بیش از حد قهوه ننوشید و به بدنتان آسیب نرسانید بهتر است در کنار قهوه برای بیشتر کردن سطح کافئین در بدنتان چای سبز بنوشید. چای سبز غنی از آنتی اکسیدان است. نوشیدن این نوشیدنی بعد از ورزش می تواند میزان سوخت و ساز بدنتان را بالا برده و سبب آب شدن چربی های شکمی شما حتی در دوره کوتاه مدتی شود. جالب است بدانید نوشیدن چای سبز دم کرده و شیرین نشده باعث سوزاندن 100 کالری بیشتر در بدن شما می شود.

در بین وعده ها مصرف ماست را فراموش نکنید. باکتری های سالم موجود در ماست، می توانند به شما در از دست دادن وزن کمک کنند و کالری سوزی بدنتان را افزایش دهند. پروبیوتیک در بدن زنان به از دادن وزن کمک بیشتری می کند و می توانید از این راه حل مفید استفاده نمایید.

مصرف پروبیوتیک ها که در بعضی از غذاها وجود دارند سبب آب شدن چربی های اضافی بدن شما خواهند شد.

خوردن مواد تند را فراموش نکنید، مانند: انواع فلفل ها حاوی کپسایسین هستند و با خوردن این مواد بدن جنب و جوش بیشتری خواهد داشت و به ما کمک می کند تا 90 کالری بیشتر در بدن ما سوزانده شود.

تعداد وعده های غذایی تان را به قسمت های کوچکتری تقسیم بندی کنید و به فاصله های کوتاه تری میل نمایید. اینکه به طور مثال از صبح تا بعدازظهر چیزی نخورید و گرسنه بمانید اصلا درست نیست و سبب گرسنگی زیاد شما خواهد شد.

سوخت و ساز درون بدن مانند آتش است و برای این آتش به چوب احتیاج دارید و بهتر است به بدن خود هر چند ساعت یک بار سوخت برسانید تا بتواند در حد بالاتری فعالیت خود را ادامه دهید. برای دریافت این انرژی غذاهای پیچیده که احتیاج به زمان زیادی برای هضم دارند مصرف نکنید و سعی کنید از ترکیبات ساده غذایی استفاده کنید تا راحت تر برای سوخت و ساز بدن آماده شوند.

این تغییرات ساده در روند زندگی به شما کمک می کند تا کاهش وزن قابل قبولی داشته باشید و لاغر بمانید.

نوشیدن آب نصف لیمو ترش و آب گرم را فراموش نکنید. با نوشیدن این نوشیدنی می توانید متابولیسم بدنتان را افزایش دهید و حتی آن را پاکسازی کنید.

به اعتقاد مختصصان تغذیه مشهور در سراسر دنیا بهتر است {وقتی می توانی بدوی راه نروی، وقتی می توانی راه بروی نایستی، وقتی می توانی بایستی ننشینی و وقتی می توانی بنشینی دراز نکشی} تا بتوانیی زندگی سالم تری داشته باشیی.

برای بالا رفتن سوخت و ساز بدنتان تمرینات کاردیو را نیز فراموش نکنید. با تهیه یک تردمیل و استفاده از یک برنامه تمرینی اصولی می توانید سطح کالری سوزی بدنتان را بالا نگه دارید و زودتر به تناسب اندام برسید.

به یاد داشته باشید بهتر است شدت تمرینات اینتروال خود را با ظرفیت بدنی خود تنظیم کنید و بعد از بالا رفتن آمادگی جسمانی شدت و حتی مدت زمان تمرینات بر روی تردمیل را افزایش دهید.

داشتن رژیم غذایی مانند: غلات کامل، میوه ها و سبزیجات به بالا رفتن سوخت و ساز بدنتان کمک می کنند و می توانند بدن شما را سلامت نگه دارند و شما نیز با تغذیه ای سالم کمتر گرفتار انواع بیماری ها می شوید.

استفاده از پله ها را فراموش نکنید تا بتوانید به روند سوخت و ساز بدن تان کمک کنید. تا زمانی که فرصتی برای فعالیت دارید ثابت نمانید و فعالیت انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :