به این دلایل تردمیل کارکرده نخرید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 13 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بی شک تردمیل یکی از محبوبترین و پر کاربرد ترین دستگاه های ورزشی است که خیلی ها چه در باشگاه یا خانه از آن استفاده می کنند. این دستگاه روز به روز پیشرفت می کند و به امکاناتش افزوده می شود. با اینکه ورزش ساده پیاده روی و دو را شبیه سازی می کند اما باز هم طرفداران خاص و پروپا قرص خود را دارد، زیرا در کنار شبیه سازی پیاده روی امکانات بسیاری در اختیار کاربر قرار می دهد.

همانطور که می دانید پیاده روی فواید بسیاری دارد و اگر اطراف شما باشند افرادی که روزانه ورزش می کنند یا می دوند، مطمئنا آن ها را با روحیات شاد و پر نشاط می شناسید. خوبی این افراد این است که به هر قیمتی شده باید روزی 10 دقیقه را پیاده روی کنند و بدن شان را به ورزش کردن عادت دهند.

خیلی از افراد هستند که برای پیاده روی کردن به انگیزه نیاز دارند یا بسیاری افراد هستند که به دلیل مشغله کاری یا خانه داری از ورزش کردن محروم شده اند. اما چاره کار برای این افراد چیست؟ تردمیل خانگی صرفا جهت استفاده در خانه تولید شده است تا مشکل افراد بی انگیزه یا افراد خانه دار و آن هایی که وقت ورزش ندارند را حل کند.

این دستگاه ورزشی مفید با وجود خود در خانه به همه افراد خانواده انگیزه ورزش می دهد و دست کم باعث می شود حتی اگر میلی به ورزش کردن ندارید برای دلخوشی هم که شده 10 دقیقه بر روی تردمیل بدوید. تردمیل های خانگی جدید از امکانات بسیاری برخوردارند که باعث تنوع در تمرین می شوند و همین امر شما را از دلزدگی در ورزش دور می کند و هر روز می توانید تمرینات متنوعی را با دستگاه انجام دهید.

روزانه مدل های متنوعی از تردمیل وارد این بازار رغابتی می شود که بسته به امکانات موجود در دستگاه قیمت آن ها نیز متفاوت است. برخی افراد به دلیل کمبود بودجه مورد نظر روی به سمت خرید تردمیل کار کرده می برند و ما در این مقاله می خواهیم شما را راهنمایی کنیم تا نسبت به مبلقی که می توانید پرداخت کنید، دستگاه مورد نظر تان را انتخاب نمایید.

تردمیل دستگاهی است که بر اساس تحمل وزن انتخاب می شود

همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین پایه های انتخاب تردمیل بر اساس تحمل وزن سنگین ترین فرد خانواده است. یعنی شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که حدود 10 الی 20 کیلوگرم بیشتر از فرد سنگین وزن خانواده وزن داشته باشد. برای مثال اگر کسی که در خانواده بیشترین وزن را دارد 110 کیلوگرم باشد، تردمیل مورد نظر شما باید 120 تا 130 کیلوگرم تحمل وزن داشته باشد.

علت این امر این است که اگر فردی با وزن بیشتر از تحمل وزن تردمیل از آن استفاده نماید به دستگاه آسیب می رسد، مطمئنا در حین تمرین به موتور تردمیل شدیدا فشار وارد می شود که احتمال نیم سوز شدن دستگاه بسیار بالا می رود. علاوه بر این تسمه تردمیل نیز شدیدا استهلاک می یابد که موجب از بین رفتن آن پس از مدتی خواهد شد. تردمیلی که برای افراد با وزن مثلا 110 کیلوگرم ساخته شده است مسلما فریم و اعضای تشکیل دهنده دستگاه نیز بر طبق همان وزن ساخته شده است به همین دلیل در زمان خرید شما باید تردمیل را نسبت به فردی که وزن بیشتری دارد انتخاب کنید.

حالا اگر تردمیل کارکرده انتخاب کرده اید از کجا این موضوع را خواهید فهمید؟ آیا شما می دانید که چه افرادی بر روی آن تردمیل دویده اند؟ آیا می دانید افرادی که از تردمیل استفاده کرده اند تا چه حدی وزن داشتند؟ آیا می دانید فردی با وزن خیلی سنگین از تردمیل استفاده کرده است یا خیر؟

زمان خرید تردمیل کارکرده باید این سوالات را از خود بپرسید تا مطمئن شوید که انتخاب دستگاه دست دوم کاری کاملا غیر منطقی است. حتی اگر شما فردی فنی باشید و خیلی تخصصی دستگاه را ورنداز کنید باز هم نخواهید فهمید که موتور تردمیل نیم سوز شده یا خیر و امکان دارد پس از خرید دستگاه و مدتی استفاده از آن موتور بسوزد که قطعا هزینه بردار خواهد بود.

تردمیل دستگاهی مصرفی است که باید به آن رسیدگی شود

تردمیل از سری دستگاه های ورزشی است که مانند سایر وسایل برقی و مصرفی باید جهت افزایش طول عمر به آن رسیدگی شود. وقتی شما تردمیل نو را خریداری می کنید؛ پس از نصب دستگاه به شما روغنی داده می شود که باید هر چند وقت یکبار با استفاده از آن، تسمه را روان کنید تا هم سایش تسمه پایین بیاید و هم حرکت آن نرم و روان شود که روغن کاری خود موجب افزایش طول عمر تردمیل می شود.

اگر شما تردمیل دست دوم انتخاب کنید از کجا می فهمید که کاربر در فاصله زمانی که از تردمیل استفاده می کرده روغن کاری تسمه تردمیل را انجام داده یا خیر؟ این سوالی است که لحظه خرید تردمیل کارکرده باید از خود بپرسید.

حال به روزی می رویم که شما تردمیل کارکرده را خریده اید و پس از مدتی دویدن بر روی آن متوجه مشکل و ساییدگی در تسمه خواهید شد که قطعا به دلیل بی توجهی کاربر قبلی به دستگاه رخ داده است. در این زمان است که مجبورید بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید هزینه نمایید تا یک تسمه تردمیل نو خریداری کرده و نیز هزینه ای هم برای نصب آن بر روی دستگاه بپردازید زیرا نصب تسمه تردمیل توسط متخصصان آن انجام می شود.

تردمیل دستگاهی است که در زمان استفاده کردن از آن و حتی مواقعی که بی استفاده است باید کاملا رسیدگی شود. زیرا قرار است سالیان سال شما را همراهی کند و مطمئنا میهمان دوروزه خانه شما نیست که در گوشه ای بی استفاده بماند و خاک بخورد. بنابراین قبل از خرید آن باید به تمام نکات توجه کنید.

تردمیل همراه گارانتی اطمینان خاطر به خریدار می دهد

وقتی می خواهید یک تردمیل بخرید پس از انتخاب دستگاه مورد نظر اولین چیزی که باید به آن توجه کنید گارانتی یا ضمانت محصول است. همانطور که می دانید گارانتی اصالت کالا را تضمین می کند و همچنین اگر پس از تحویل کالا و استفاده از آن، تردمیل به مشکل خورد با داشتن کارت گارانتی می توانید تمامی مشکلات را حل کنید. همین امر در زمان خرید موجب اطمینان خاطر خریدار می شود و با خیال راحت دستگاه را تحویل گرفته از آن استفاده می کند.

اما اگر تردمیل دست دو انتخاب کنید شما هیچگونه اطمینان خاطری از خرید و دستگاه نخواهید داشت. برای مثال می توان به این موضوع اندیشید که اگر تردمیل کارکرده انتخاب شده، در زمان استفاده کاربر قبلی دچار مشکل شده باشد و پس از اینکه شما آن را خریداری کردید تردمیل خراب شود پس چه باید کرد؟ دستگاه تان خراب شده و شما گارانتی محصول ندارید. بنابراین مجبور خواهید شد هزینه گزافی را بابت این خرید غیر منطقی بپردازید.

در هر صورت تردمیل کارکرده گزینه مناسبی برای خرید نیست. شما می توانید نسبت به بودجه ای که دارید و هزینه ای که می خواهید بابت خرید یک تردمیل دست دوم صرف کنید، دستگاهی نو با امکانات کمتر انتخاب نمایید که با بودجه شما نیز برابری کند. اینگونه هم خیال تان از خرید راحت است هم تردمیلی نو خریداری کرده اید. فراموش نکنید آن مبلغی را که قصد دارید یک دستگاه کارکرده با آن بخرید کلا قربانی خواهد شد و امکان دارد بعدا بیشتر از آن چیزی که هزینه کرده اید به خرج شما اضافه شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :