تاثیرات کمرویی بر عملکرد ورزشکار

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 12 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ابتدا به این مقوله می پردازیم که خجالتی بودن افراد از چه چیز سر چشمه می گیرد؟ افرادی که خجالتی و در جمع گوشه گیر می باشند متاسفانه از اعتماد به نفس ضعیفی بر خوردار هستند، این افراد اصولا از بودن در جمع کناره گیری کرده و احساس تنهایی می کنند، به داشتن توانایی های خود اصلا اعتقادی ندارند و همین دلایل باعث می شود که خود را در همه موارد دست کم بگیرند.

حال که ریشه خجالتی بودن افراد را دریافتیم به دنبال ورزشکارانی می رویم که این مشکل آنها باعث از بین رفتن پیشرفت شان خواهد شد، ورزشکارانی که خجالت را در خود راه می دهند به راحتی راه پیشرفت خود در ورزش را از بین برده و انجام بسیاری از فعالیت های خود را به تعویق می اندازند، این اشخاص چون دائما در حالت افسردگی و اضطراب قرار دارند استعداد خود را به راحتی هدر می دهند.

حال این افراد باید چه روشی را در پیش گیرند که بتوانند خود را در جایی بیابند که واقعا لایق آن هستند؟ این حس خجالتی بودن آن ها را از رسیدن به اهدافشان دور نموده، اولین قدم برای ایشان بالا بردن اعتماد به نفس آن ها است، درست است: این افراد باید خود را قبول داشته و با اعتماد به نفس بالا در چشم های دیگران نگاه کرده، با قاطعیت نظر و صحبت های خو را بیان کنند، سعی کنند آرامش درونی داشته باشند و در جمع حواس خود را روی از بین بردن این حس متمرکز کنند و از آن چیزی که باعث گوشه گیری آن ها می شود دوری کنند.

توصیه ما برای این گونه افراد چیست؟ اگر این افراد از بودن در محیط باشگاه و جمع به دلیل نداشتن تناسب اندام و اعتماد به نفس رنج میبرند اولین گام این است که یک تردمیل خانگی تهیه کنند، این کار باعث می شود فرد در محیط خانه ابتدا کار با دستگاه را به خوبی یاد گرفته و همین طور به وزن دلخواه برسد.چون در بعضی مواقع نیز این افراد به دلیل کار نکردن با این سری دستگاه ها از استفاده آن در محیط باشگاه خجالت می کشند به همین دلیل بهتر است که نوع خانگی آن را تهیه کرده و کار با دستگاه تردمیل خانگی را به خوبی یاد بگیرند همین باعث افزایش اعتماد به نفس این افراد در جهت کاهش وزن و تناسب اندام آن ها خواهد بود.

با داشتن تناسب اندام اعتماد به نفس از دست رفته شما که باعث گوشه گیری و خجالتی بودنتان می شود باز خواهد گشت و به راحتی می توانید خود را به نقطه مورد نظر در رسیدن به اهدافتان باز یابید، کم کم بعد از مدتی میتوانید خود را وارد جمع گروهی کرده و ذهن خود را معطوف به هدف مورد نظرتان نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :