تاثیر تردمیل در درمان بیماری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

وقتی شما روزانه به پیاده روی بپردازید، موجب کار کردن دقیق سیستم قلب و عروق بدن می شوید. با 10 دقیقه پیاده روی در روز یا دویدن، گردش خون در بدن افزایش پیدا کرده، قلب به خوبی خون را به سراسر بدن پمپاژ می کند و همین عمل باعث سالم ماندن شما می شود. با توجه به تحقیقات انجام شده مشخص شده است، کسانی که در هفته حدود 150 دقیقه به تمرین دویدن می پردازند از سلامتی بیشتری برخوردار بوده و کمتر به پزشک مراجعه می نمایند. در کل تمرینات هوازی مانع از ابتلا به چاقی، دیابت نوع 2، فشار خون بالا، بیماری های قلبی- عروقی، سکته، سرطان و بیماری های دیگر می شود و علاوه بر این از افسردگی جلوگیری کرده باعث سرزندگی خواهد شد.

با توجه به مشغله زیاد افراد در این روزها، خیلی ها از انجام همین 10 دقیقه پیاده روی در روز به بهانه های مختلف از جمله نبود وقت، خانه داری یا سایر موارد سر باز می زنند. به همین جهت تولید دستگاه های ورزشی هوازی افزایش یافته تا بتوان از آنها در خانه استفاده نمود. از بهترین این وسایل ورزشی می توان به تردمیل اشاره کرد که به آسانی ورزش پیاده روی را شبیه سازی می کند تا افرادی که از زمان کافی برخوردار نیستند یا به هر دلیلی موقعیت ورزش در بیرون از خانه را ندارند بتوانند از تردمیل استفاده کنند.

دویدن و پیاده روی پایه اصلی ورزش هاست که موجب آمادگی جسمانی و افزایش قدرت بدنی در افراد می شود و قدرتمند شدن قسمت هایی از بدن مانند: تاندون ها، لیگمانت ها و ماهیچه ها موجب می شود که افراد دیرتر احساس خستگی کرده و از توانایی بالاتری جهت انجام تمرینات برخوردار شوند. علاوه بر این از ایجاد آسیب به استخوان ها و نیز مفاصل بدن به شکل قابل توجهی جلوگیری خواهد شد. انجام تمرینات هوازی چربی های اضافه را از بین می برند و عضلات تقویت می شوند، پوست شما سفت شده و بدن در جهت افزایش حجم عضلات از چربی ها و کالری های موجود در بدن استفاده کرده و انرژی خود را به دست می آورد.

با دویدن بر روی تردمیل و کاهش وزن، خطر حملات قلبی کاسته می شود و بیماری هایی که بر اثر افزایش وزن به وجود می آیند از بین خواهند رفت. مشکلاتی از قبیل سکته قلبی یا مغزی که بیشتر جهت نارسایی خون به قلب یا مغز می شوند را می توان با انجام ورزش های هوازی به آسانی پیشگیری نمود، زیرا این تمرینات موجب افزایش گردش خون می شود و خون به آسانی در کل بدن انتقال می یابد و همین امر از بروز ناگهانی این بیماری ها جلوگیری می کند و میزان اکسیژن وارد شده به بدن افزایش می یابد و موجب فعالیت قلب، ریه ها و رگ های خونی می شود.

ورزش کردن به صورت روزانه باعث خواهد شد گلوکز و گلیکوژن در ماهیچه های بدن سوخته شود و پس از ورزش قند خون وارد ماهیچه ها شده و سطح آن ها به حد طبیعی برسد. افرادی که از این بیماری رنج می برند با 30 دقیقه دویدن بر روی تردمیل در روز و پیروی از برنامه غذایی مناسب منجر به بهبود بیماری خود می شوند. تمرینات هوازی اصولی به این بیماران اکسیژن خوبی میرساند که عملکرد تولید انسولین در بدن را طبیعی خواهد کرد و منجر به پایین آمدن قند خون می شود.

با ورزش خون رسانی به اعضای بدن بیشتر می شود و هورمون هایی که در حال دویدن، ترشح می شود باعث از بین رفتن اثرات افسردگی و ایجاد سرخوشی و شادی در شما می شود. با کمک ورزش کم کم روحیه لازم در جهت افزایش سلامتی و تعاملات اجتماعی با سایر افراد را باز خواهید یافت و پس از مدتی متوجه می شوید که از افسردگی دور شده و به یک آدم شاداب و سر زنده تبدیل شده اید.

در بیمارانی که از فشار خون بالا رنج می برند؛ با انجام تمرین بر روی تردمیل و ورزش روزانه فعالیت قلب بالا می رود و عضله قلب قوی می شود. وقتی قلب قوی تر باشد، پمپاژ کردن خون بوسیله آن بیشتر شده، در نتیجه فشار بر رگها کمتر می شود و همین امر موجب پایین آمدن فشار خون خواهد شد. توصیه ما این است 10 دقیقه دویدن روزانه بر روی تردمیل را فراموش نکنید و با این کار علاوه بر سلامتی از خود فردی شاداب بسازید که با انرژی روز خود را آغاز می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :