تعویض تسمه تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تسمه تردمیل بر اساس ضخامت، جنس و سایز دسته بندی می شود، به دلیل نوع استفاده از تسمه تردمیل، جنس رو و پشت (داخل تسمه) آن باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. جنس روی تسمه لاستیک است که دارای آج از انواع لانه زنبوری، سمباده (آسفالتی) و گریپ می باشد و هر کدام دارای مشخصات خاص و مصارف ویژه ای مورد استفاده در تردمیل قرار می گیرند. قسمت پشت تسمه تردمیل (داخل تسمه) از انواع کتان و نیمه کتان، پلی استر و نیمه پلی استر است، که در تردمیل خانگی و باشگاهی بکارگیری آنها متفاوت می باشد.

حال که با تسمه تردمیل آشنا شدید، به این نکته می پردازیم که چه زمانی باید تسمه تردمیل را عوض کرد، اگر دستگاه شما با یکی از موارد زیر روبرو شد نیاز به تعویض تسمه می باشد:

1- تسمه تردمیل کالایی است که دارای تاریخ مصرف می باشد و پس از مدت 4 الی 6 سال از تولید محصول خاصیت خود را از دست داده و فاسد می شود به همین دلیل پس از گذشت این زمان، چه از دستگاه استفاده شود یا خیر، باید برای اینکه دستگاهتان از سلامت برخوردار باشد، تسمه را تعویض نمایید.

2- اگر تردمیل شما بوی سوختگی شبیه به پلاستیک سوخته می دهد باید تسمه را تعویض نمایید.

3- اگر بافت پشت تسمه (داخل تسمه) یا لاستیک روی آن یا محل اتصال دارای مشکل شده است نیز باید تسمه را تعویض نمایید.

مراحل تعویض تسمه تردمیل:

قبلا این توصیه را به شما می کنیم که کار تعویض تسمه تردمیل یک کار تخصصی می باشد، که باید برای انجام آن از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید زیرا با کوچکترین اشتباهی می توانید موجب خرابی دیگر اجزا در تردمیل شده و هزینه ی بیشتری بپردازید.

ابزار مورد نیاز جهت تعویض تسمه تردمیل:

1- آچار مخصوص: این آچار را هنگام خرید تردمیل به شما ارائه می دهند که یک پیچ گوشتی با سر ستاره ای شش ضلعی می باشد.

2- پیچ گوشتی: مخصوص پیچ های جلو و انتهای تردمیل است که چهار پهلو می باشد.

3- چکش ضربه گیر: جنس این چکش لاستیک است که مانع آسیب دیدن اجزائ تردمیل می شود.

4- تسمه: از تسمه هایی که استاندارد و مخصوص دستگاه خودتان باشد استفاده کنید، در هنگام خرید به سایز و پهنای تسمه دقت نمایید.

مراحل انجام کار:

1- ابتدا سیم برق تردمیل را از پریز جدا کرده، با استفاده از پیچ گوشتی پیچ قسمت های جلو که قاب موتور می باشد را باز کنید.

2- پیچ های عقب تردمیل را نیز باز کنید، برای باز کردن پوشش غلتک عقبی اگر تردمیل شما تاشو نیست آن را خوابانده و پیچ هایی که در زیر تردمیل قرار دارد را باز کرده سپس پوشش ها را بر دارید.

3- حال پیچ های نگه دارنده غلتک (پیچ رگلاژ) را باز کرده به وسیله آچار مخصوص، غلتک را آرام از زیر تسمه بیرون بکشید.

4- حال به قسمت جلو تردمیل رفته، به وسیله چکش مخصوص به محافظ های کنار تردمیل ضربه زده و آن ها را جدا نمایید.

5- پس از جدا نمودن محافظ شما می توانید پیچ های تخته تردمیل را ببینید، بوسیله آچار مخصوص پیچ ها ی انتهایی و وسطی را باز کنید.

6- حال به سراغ غلتک جلو رفته تسمه موتور را جدا کنید و سپس همانند غلتک عقب به وسیله آچار مخصوص این غلتک را نیز جدا نمایید و آن را از زیر تسمه بیرون بکشید.

7- در این مرحله شما می توانید دو پیچ جلوی تخته تردمیل را باز کرده سپس تخته و تسمه را از دستگاه جدا نموده و پس از آن، تسمه را نیز از دور تخته تردمیل جدا کرده و تسمه جدید را جایگزین آن نمایید. حال تمامی مراحلی که تا اینجا برای تعویض تسمه پشت سر گذاشته اید را بلعکس انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :