در هنگام ورزش با تردمیل از این اشتباهات اجتناب کنید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 13 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل امروزه یک ابزار ورزشی است، این وسیله ورزشی جای خوبی را در بعضی از منزل ها باز کرده است.البته پیاده روی در محیط باز به علت های معلومی بهتر از استفاده از تردمیل است ولی به علت های مختلفی این امکان را دارد تا نتوانیم در فضای باز راه برویم.کمبود وقت مهمترین آنها است. پیاده روی در محیط باز همچنین میتواند با خطرهای احتمالی منجر به آسیب های محیطی همراه باشد که این خطرها در خانه وجود ندارد یا حداقل رو به کاهش است.

اکثر افراد از دستگاه تردمیل به هدف کم کردن وزن استفاده میکنند و بسیاری دیگر بدنبال بالا رفتن بازدهی سیستم قلبی و عروقی و تنفسی و یا تقویت عضلات هستند.تردمیل در صورتیکه به درستی استفاده شود میتواند وسیله ورزشی بسیار مفیدی باشد و در صورت استفاده نامناسب میتواند موجب بروز درد در بسیاری از نواحی بدن مانند ستون فقرات، لگن، زانو، ساق و یا مچ پا بشود؛ در هنگام تمرین با تردمیل برخی اشتباهات وجود دارند که دستیابی به نتایج را کند می کنند .

تماشای پاها زمان راه رفتن بر روی تردمیل موجب می شود تا تعادل خود را از دست بدهید.با کار امکان دارد به پشت گردن فشار وارد کرده و باقی اعضای بدن از ردیف طبیعی خود خارج شده و باعث بشود دچار گودی کمر بشوید که این به ستون فقرات، ران ها و زانو فشار وارد می کند.جلو را نگاه کنید، خودتان را صاف نگه دارید، شانه هایتان را یکسان نگه دارید و سینه را به جلو بدهید. اینطوری ران، زانو و کمر هم شما را همراهی می کنند. حالا یک تعادل مناسب در کل بدن برقرار شده است.

پایین آمدن با پای صاف می تواند موجب آسیب دیدگی می شود. جان هیگینز پروفوسور دانشگاه تگزاس حرف جالبی می زند : شما متمایل به عقب هستید در حالیکه تردمیل به جلو می رود. فشار وارد آمده موجب از دست رفتن تعادل می شود؛ تا جایی که می توانید حالت عمودی خودتان را حفظ کنید.همانطور که خیلی طبیعی راه می روید یا می دوید، روی قسمت میانی یا جلوی کف پا فرود بیایید، نه روی پاشنه. اگر هنگام راه رفتن تمام سطح کف پا را بر زمین بگذارید، بر عضله فشار وارد می شود.

شاید انجام دادن یک برنامه ساده و یکسان تردمیل به حالت روزمره برای شما راحت باشد.اما به مرور زمان کالری کمتری می سوزانید، چون عضله های خودشان را با این برنامه هماهنگ می سازند. هر 4 هفته یکبار حداقل یک جنبه از ورزشتان را عوض کنید. از دستگاه الیپتیکال یا پله استفاده کنید، یا پیاده روی را بیرون از خانه انجام بدهید. تغییرات روتین باعث می شوند تا عضله از زیر فشار متوالی که از یک زاویه به خود عضله و مفصل وارد می شوند بیرون بیاید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :