علائم هشدار دهنده آسیب های ورزشی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 18 بهمن 1395 در ساعت 15 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برخی از انسان ها بر این باورند که انجام تمرین های دشوار ورزشی باعث می شود، چربی بیشتری بسوزانند و سرعت لاغری افزایش پیدا کند؛ البته بدون رنج نمی توانید به هیچ پدیده ارزشمندی دست پیدا کنید.این ایده که تمرین های شدیدتر موجب می شوند زودتر به اهداف ورزشی خود برسیم تا حدودی درست است. کمی درد و خستگی بعد از تمرینات ورزشی ناگزیر است؛ به این معنا که عضله ها و ماهیچه ها در حال قوی شدن هستند و درد طبیعی می باشد؛ اما برخی از دردها یک علامت هشدار دهنده هستند.

تمرین های ورزشی سطح بالا که با آمادگی جسمانی ما تناسب ندارند می توانند به بدن آسیب وارد کنند؛ بنابراین باید به نشانه ها دقت کنیم؛ یک درد کلی و در حال افزایش در عضله نشانه می دهد که بدن به چالش کشیده شده و دارد تقویت می شود؛ ولی دردی که یک دفعه و با سرعت و قدرت زیاد بروز می کند، می تواند هشدار دهنده باشد.هیچ زمانی سعی نکنید از طریق حرکت خاصی به بدن فشار وارد کنید؛ در اصل فشار باید به دلیل تکرار حرکت ها باشد.

پیاده روی که یکی از مطلوب ترین ورزش های هوازی به حساب می آید، شامل حرکات آسانی است که افراد در طول شبانه روز آن ها را انجام می دهند؛ اما زمانی که به مدت 45 دقیقه راه می روند و حرکت راه رفتن را به مدت طولانی و مکرر انجام می دهند، تبدیل به یک تمرین ورزشی موثر می شود؛ بنابراین مخصوصاً زمانی که هنوز تازه کار هستید، لزومی ندارد با حرکات ورزشی سخت خود را بیازارید.

اگر در زمان ورزش درد در مناطق خاصی مانند شانه، زانو و یا مفاصل ران ایجاد بشود علامت این است که مشکلی به وجود آمده؛ هرگاه این دردها قابل تحمل نباشند و باید به پزشک مراجعه کنید. قبل از شروع تمرین های ورزشی باید حتماً بدن خود را گرم کرده و برای فعالیت بدنی آماده نمایید و در مدت تمرین نیز به طور تنظیم شده به بدن خود آب رسانی کنید . کمبود آب غلظت خون را افزایش می دهد و خون غلیظ به خوبی جریاد پیدا نمی کند.

خون حاوی اکسیژن تازه و مواد مغذی است؛ در صورتی که خون کافی به همه اندام ها نرسد، سوخت و ساز در آن قسمت ها به خوبی انجام نخواهد شد و چربی سوزی به خوبی اتفاق نمی افتد.اجرای تمرین های سخت و طاقت فرسا اکثرا اثرات مثبت ورزش را خنثی می کند. در موقع انجام تمرین ها به شکل بدن خود توجه داشته باشید؛ در صورتی که در یک جلسه ورزش به اندامتان فشار زیادی وارد کردید و در مناطق زانو و کمر احساس درد ایجاد شد، برای خود مدتی استراحت در نظر بگیرید و اگر پس از چند روز استراحت حال شما بهتر نشد با پزشک مشورت کنید.

البته تمرین ورزشی باید به صورت منظم و مستمر باشد. در صورتی که از یک برنامه ورزشی صحیح و اصولی دستور می گیرید تا 48 ساعت بعد از تمرین ورزشی چربی سوزی کماکان ادامه خواهد داشت. اگر در مناطق بازو و آرنج لرزش های زیادی احساس می کنید، نشانه ضعف ماهیچه ای است؛ برخی از ارتعاش ها طبیعی هستند.زمانی که در موقع ورزش بیش از اندازه خسته می شوید بدنتان فرم مناسب خود را از دست می دهد و همین موضوع سبب می شود فشار زیادی به ماهیچه ها وارد شود که ممکن است به پارگی آن ها بینجامد.

ورزش همواره باید با سطح آمادگی جسمانی شخص تناسب داشته باشد. بیشتر تمرین کردن، آمادگی جسمانی را افزایش می دهد و کاربر می تواند تمرین های به نسب پر قدرت تری را پشت سر بگذارد. در مورد ورزش و آمادگی جسمانی هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید زیرا دیگران به لحاظ اندام تفاوت های زیادی با شما دارند.

دستگاه های ورزشی هوازی به شما کمک می کنند تا بتوانید ورزش را به صورت روزانه ادامه بدهید و دیگر مشکلاتی چون کمبود فضا، کمبود وقت و نامساعد بودن آب و هوا مانع شما نمی شوند؛ به همین علت این دستگاه ها طرفدارهای بسیاری پیدا کرده اند. انواع خانگی دستگاه های ورزشی، تمرین کردن را برای همه اشخاص خانواده قابل دسترس می کنند و خیلی مقرون به صرفه هستند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :