مشخصات تردمیل مناسب

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 19 : 1 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل واژه قدیمی که به وسیله گفته میشده است که در محیطی بسته انسان یا حتی حیوان بروی نقاله ای باید راه میرفتن. تردمیل امروزه برای ورزش کردن، راه رفتن یا حتی دویدن انسانها به کار گرفته میشود که در مدل ها ی متفاوت با قابلیت های گوناگونی طراحی و ساخته شده اند. برای اینکه بتوانید ورزش خوبی را به وسیله تردمیل انجام دهید باید به نکات زیر دقت کنید.

قدرت موتور

تردمیل به واسطه موتوری که در آن تعبیه شده است، میتواند فعالیت کند و دلیل اصلی تفاوت قیمت در بین مدل های مختلف تردمیل همین قدرت موتور است. قدرت موتور تردمیل ها معمولا از 1 تا 7 اسب بخار متفاوت است که قدرت موتور با انتقال به تسمه این امکان را به دستگاه میدهد تا حرکت کند و کاربر بتواند روی آن راه برود. علامت اختصاری اسب بخارHP است که این موتور در دو نوع متفاوت طراحی شده است. DC که اکثرا برای تردمیل های خانگی به کار گرفته شده است که این موتور ها با جریان مستقیم به برق وصل میشوند ومدل دیگر موتور تردمیل AC میباشد که بیشتر در تردمیل های باشگاهی تعبیه شده اند. این موتورها از جریان متناوب برق استفاده میکند، مانند برق شهری یا همان فاز و نول .

شیب تردمیل

تنظیم شیب تردمیل

حرکت روی تردمیل مانند انجام یک پیاده روی یا دویدن ساده در خیابان است. در بعضی از مدل های تردمیل کاربر قادر خواهد بود به دستگاه شیبی نیز بدهد تا بتواند راه رفتن یا حتی دویدن در سربالایی را نیز امتحان کند. در برخی از تردمیل ها شیب را میتوان از 5 تا 25 درجه به صورت دستی یا برقی و اتوماتیک تغییر داده و با راه رفتن یا دویدن روی این شیب ورزش خوبی را تجربه کرد.

ضربه گیر تردمیل

این قابلیت در تمام تردمیل ها وجود ندارد و تنها برخی از مدل های تردمیل ها مجهز به این قابلیت شده اند. این قابلیت مانع از آسیب رسیدن به زانو و مفاصل میشود و این نکته اغلب برای کسانی که از درد این ناحیه رنج میبرند، مهم است و باید به آن در هنگام خرید توجه کنند. ضربه گیردر اکثر تردمیل ها به صورت لاستیک زیر تسمه یا تخته تردمیل کار گذاشته شده است که این کار باعث میشود تا ضربه کمتری هنگام ورزش کردن به زانو و کمر کاربر وارد شود. وجود این ضربه گیرها در تردمیل علاوه بر کمک به سلامتی کاربر، تردمیل را نیز انعطافی تر کرده و کاربر حرکتی روان تر روی دستگاه داشته باشد.

توانایی تحمل وزن

تحمل وزن در واقع نهایت وزنی است که کاربر میتواند از تردمیل استفاده کند. این عامل ربط مستقیمی با قدرت موتور، ابعاد تسمه، جنس و ضخامت تخته تردمیل دارد. مسلما هر چه تردمیل توانایی تحمل وزن بالاتری داشته باشد، باید موتور بزرگ تر و محکم تری نیز داشته باشد. پس قبل از خرید به وزن کاربران و اعضای خانواده خود توجه کنید و به طور مثال اگر شخصی از افراد خانواده شما 100 کیلوگرم باشد باید تردمیل انتخابی شما قادر باشد تا 110 یا بالاتر از آن را نیز تحمل کند.

در هنگام خرید حتما به امکاناتی که تردمیل میتواند در اختیار شما و گارانتی آن نیز توجه کنید تا بتوانید با خیال راحت ورزش خود را انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :