نکاتی که موجب طول عمر تسمه تردمیل می شود

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 35 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روش تنظیم تسمه تردمیل

وقتی شما تردمیل می خرید علاوه بر این که قصد دارید با این دستگاه به تناسب اندام برسید باید به طرز نگهداری آن نیز اهمیت دهید. تنظیم کردن تسمه تردمیل یکی از نکاتی است که حائز اهمیت می باشد. هنگامی که تسمه تردمیل شل می شود یا از جا در می آید مسلما در تمرینات تان تاثیر بد خواهد گذاشت، این قسمت از تردمیل باید دارای سفتی باشد تا هنگام دویدن باعث از بین رفتن تعادل نشود.

در زمان خرید دستگاه تردمیل، فروشنده یک عدد آچار آلن را به شما همراه با پکیج دستگاه ارائه می دهد که وقتی تسمه شل شد از آن استفاده نمایید. شما ابتدا باید از تنظیم نبودن تسمه تردمیل اطمینان حاصل نمایید. تردمیل را روشن کرده دستگاه را روی سرعت آهسته قرار دهید تا متوجه آن شوید که تسمه از لغزندگی برخوردار است یا خیر. تسمه تردمیل وقتی تنظیم است که کاملا سفت باشد، تا راه رفتن بر روی آن بدون لغزش صورت گیرد. شما با دقت بر شیارها و برآمدگی های موجود در تسمه به این مشکل پی خواهید برد.علاوه بر این باید بر زیر تسمه نیز نگاهی بیاندازید، در صورتی که تسمه در مرکز عرشه قرار گرفته باشد باید شکاف در سر تا سر آن مشاهده شود.

در مرحله بعد شما باید دستگاه را خاموش کرده و دوشاخه را نیز از پریز بیرون بکشید. حال پیچ تنظیم تسمه که اصولا در پشت عرشه تردمیل قرار دارد پیدا کرده و آچار آلن را وارد پیچ تظیم کرده و در جهت چرخش عقربه های ساعت به اندازه ای بچرخانید که تسمه تردمیل سفت شود. مجددا دستگاه را روشن نمایید و از سفتی تسمه اطمینان حاصل نمایید. حتما قبل از انجام عملیات تنظیم تسمه، به دفترچه راهنمای آن مراجعه نمایید زیرا دستگاه ها متفاوت می باشند.

تمیز کردن تسمه تردمیل

یکی از اقدامات مهمی که موجب افزایش طول عمر دستگاه شما خواهد شد تمیز نگه داشتن دستگاه و اجزای آن می باشد. تسمه تردمیل از آنجایی که جزو قطعات اصلی تردمیل به حساب می آید حتما باید چند وقت یکبار تمیز شود تا کارایی بهتری داشته باشد.

و این کار بسیار راحت و بدون دردسر انجام می گیرد فقط باید یک گردگیر که بتوان راحت گرد و خاک را از تسمه پاک کرد نیاز دارید و یک دستمال مرطوب، البته بهتر است که از گردگیر آنتی استاتیک استفاده نمایید. این گردگیرها به راحتی تمام سطوح مورد نیاز تسمه را تمیز می کند. پس از آن با استفاده از یک دستمال نمدار سطح تسمه را دستمال بکشید و تسمه را با دست بچرخانید تا بتوانید تمام نقاط را پاک کنید. بعد از این کار با یک دستمال خشک، مجددا قسمت هایی که با دستمال نمدار پاک کرده بودید خشک نمایید.

روش روغن کاری تسمه تردمیل

روغن کاری تردمیل از کارهای واجبی است که هر چند وقت یکبار، جهت جلوگیری از فرسودگی تسمه تردمیل باید انجام شود، زیرا موجب کاهش اصطکاک و باعث روان کردن عملیات پیاده روی بر روی تردمیل می شود.

در حال حاضر این روغن ها در دو نوع روغن سیلیکون ایرانی و تایوانی موجود می باشد. مصرف روغن و مدت زمان روغن کاری بستگی به میزان استفاده شما از دستگاه تردمیل دارد، در مدت زمان استفاده اولیه نیازی به این کار نیست اما پس از استفاده طولانی مدت، دستگاه نیازمند روغن کاری می باشد. روغن کاری تردمیل هر 1 ماه یکبار می تواند از سایر اجزای حیاتی تردمیل از جمله عرشه، موتور و کنترل کننده موتور محافظت کند. این عمل باعث کم صداتر شدن دستگاه نیز خواهد شد و اصطکاک بین عرشه و تسمه را کاهش می دهد.

برای انجام این کار باید ابتدا سطح زیر نوار نقاله را با دستمال نمدار تمیز نمایید و سپس به روغن کاری بپردازید، این عمل باید پس از هر بار استفاده 15 تا 30 ساعت از تردمیل صورت پذیرد. با فاصله 20 سانتی متر از غلتک، لبه نوار تردمیل را با دست بلند کرده و روغن را به زیر نوار و تا نزدیکی وسط تردمیل برده و به صورت مارپیچ روی تخته تردمیل بریزید و در حین ریختن روغن، دست خود را به سمت بیرون بکشید و در فاصله هر 20 سانتی متر این کار را در 3 ردیف عقب تر انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :