نکات ایمنی در هنگام ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 12 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یکی از دستگاه های پرطرفدار است که علاقه مندان به ورزش یا حتی خود ورزشکاران می توانند با استفاده از این دستگاه فعالیت هوازی خوبی انجام بدهند. برای استفاده از این دستگاه باید دقت و احتیاط زیادی داشته باشید تا در زمان استفاده از این دستگاه دچار مشکل نشوید.در ابتدای انتخاب تردمیل باید خوب توجه کنید و وقت بگذارید تا بتوانید با کمک فروشنده و مربیان دستگاه مناسب و خوبی را تهیه و خریداری کنید.

فراموش نکنید در نظر گرفتن نکات ایمنی در ابتدای استفاده از هر دستگاهی الویت دارد و باید به آن حتما توجه داشته باشید.تردمیل هایی طراحی شده اند که تا وزن کاربر به حد تعریف شده در دستگاه نرسد، روشن نمی شوند که این موضوع برای ایمنی کودکان و استفاده مخفیانه آنها از دستگاه بسیار مفید است.تردمیل های نسل جدید به مگنتی مجهز شده اند که برای ایمنی کاربران طراحی شده اند.

این مگنت ها به صورتی عمل می کنند که اگر کاربر به هر دلیلی دچار عدم تعادل بشود و به صورت ناگهانی از دستگاه فاصله بگیرد، موتور دستگاه به صورت خودکار خاموش می شود و این کار سبب می شود برای کاربر آسیب دیدگی به وجود نیاید.قبل از خرید تردمیل اطلاعات اولیه را از فروشنده بخواهید و با روشن و خاموش کردن دستگاه یا حتی شیب تردمیل آشنا شوید. برای قرار دادن تردمیل در خانه محل امنی را پیدا کنید تا در زمان استفاده دچار مشکل نشوید.

در زمان استفاده از تردمیل با سرعت مناسب بدوید تا تعادلتان بهم نخورد. در ابتدای شروع ورزش از دسته آن برای کنترل خود استفاده نمایید و سعی کنید سرعتی بیشتر از 3 تا 5 کیلومتر در ساعت نداشته باشید تا با سرعت زیاد دچار حادثه نشوید.برای شروع ورزش با تردمیل در ابتدا از دسته های آن استفاده کنید و بعد از اینکه به حرکت بر روی تردمیل عادت کردید، می توانید سرعت را افزایش بدهید و بعد از آن باید حتما دسته ها را ول کرده و راه رفتن معمولی بر روی دستگاه را تمرین کنید.

ریتم راه رفتن را با بالا رفتن سرعت دستگاه هماهنگ کنید تا با زیاد شدن سرعت دچارعدم تعادل و مشکل نشوید.قبل از شروع و پایان تمرینات ورزشی بدن را آماده کنید و با برنامه پیش بروید و کم کم سرعتتان را بالا ببرید و بعد از انجام تمرینات استراحت خوبی داشته باشید.زمانی که می خواهید ورزش کنید، بطری و حوله را در کنار خود قرار بدهید. در حین ورزش هر چند دقیقه یک بار آب بنوشید تا با عرق کردن آب بدنتان کم نشود و دچار گرمازدگی و کم آبی نشوید.

در هنگام انجام دادن ورزش زمانی که احساس بیحالی و ضعف کردید به سرعت تمرینات خود را متوقف کنید و از دستگاه پایین بیایید تا به بدن آسیب وارد نشود. وصل کردن گیره ایمنی را فراموش نکنید تا در صورت به وجود آمدن مشکل به شما کمک کند.برای شروع و پایان تمرینات خود از سرعت کم استفاده کنید تا بدن زمان داشته باشد تا به حد نرمال برسد.

فراموش نکنید نگه داشتن مداوم دسته ها باعث بر هم خوردن تعادل می شود و اگر سرعت دستگاه برای شما زیاد است و نمی توانید به راحتی روی تردمیل راه بروید، سرعت دستگاه را پایین بیاورید و بعد به ورزش ادامه دهید.شروع ورزش باید با سرعت کم باشد و با گذشت مدتی که بدن آمادگی لازم را پیدا کرد سرعت دستگاه را افزایش بدهید؛ در این صورت می توانید به راحتی به اهدافی که در نظر دارید، برسید.

برای دویدن بر روی تردمیل از کفش ورزشی مناسب استفاده کنید و هیچ گاه پابرهنه بر روی تردمیل قرار نگیرید؛ زیرا باعث آسیب دیدگی و سوختگی پاها می شود.گام های شما اگر به صورت یکنواخت و یکسان باشند، دچار مشکل و عدم تعادل نخواهید شد. پاها نباید جلوتر یا عقب تر از بدن حرکت کنند و فرود پاهایتان باید در مرکز ثقل بدن اتفاق بیفتد تا دچار عدم تعادل در زمان ورزش نشوید.

به صورت ناگهانی از دستگاه پایین نیایید و صبر کنید تا دستگاه کاملا از حرکت بایستد؛ بعد از گذشت مدت زمانی برنامه ورزشی خود را تغییر دهید تا بدن به یکنواختی برنامه عادت نکند و زودتر به نتایج دلخواه برسید.برای اینکه پاهایتان در زمان انجام تمرینات دچار مشکل نشود، بهتر است با سینه پا بر روی تردمیل راه بروید و نه پاشنه؛ فراموش نکنید با سرعت زیاد برای مدت طولانی ورزش انجام ندهید؛ زیرا به زانوها و کمرتان آسیب خواهد رسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :