نکات سرویس و نگهداری تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 13 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سرویس و نگهداری تردمیل دارای چند راهکار ساده و راحتی می باشد که قرار است در این بخش به شما دوستان عزیز ارائه نماییم که با انجام دادن آن ها کارایی تردمیل خود را بهتر کرده و به طول عمر آن می افزایید.

از مهمترین نکات تردمیل بعد از خرید ، نگهداری و استفاده مناسب از آن می باشد.که در این راستا تمیز نگه داشتن و سرویس کردن منظم و مرتب باعث می شود تا تردمیل سالم مانده و طول عمر آن بیشتر گردد.

قاب و مانیتور تردمیل

راهنمای تردمیل را با دقت تمام مطالعه نمایید و از نوع مایع شستشو دهنده آن مطلع شوید.سپس بعد از هر مرتبه استفاده قاب و صفحه تردمیل را کاملا تمیز نمایید و برای تمیز کردن بهترین وسیله دستمال نمناک می باشد.

اطراف تردمیل

خوب است هفته ای بک بار اطراف و زیر تردمیل را کاملا جارو کشیده و به این موضوع توجه نمایید که زیر تردمیل گرد و خاک سیاه رنگ وجود نداشته باشد زیرا همین گردو خاک های سیاه ناشی از ساییده شدن تسمه اصلی تردمیل می باشد.

موتور تردمیل

موتور اصلی تردمیل و موتور شیب دهنده در قسمت جلویی و زیر پوشش قرار دارد. سعی نمایید که حداقل یکبار درماه تردمیل خود را از برق کشیده و درپوش موتور را با دقت تمام باز نمایید و اطراف موتور را با جاروبرقی تمیز نمایید . دقت نمایید به بخش های الکترونیکی آسیب وارد نشود و باید بسیار دقت نمایید پیش از این کار دستگاه خود را از برق خارج نمایید.

تخته و تسمه

به اندازه یک بار در ماه سطح تسمه را تمیز نمایید.و به آرامی لبه تسمه را بالا برده و سطح مابین تسمه و تخته را با پارچه ای نمدار تمیز کنید . زیرا وجود گردو خاک در آن قسمت باعث ایجاد اصطکاک و بالا رفتن حرارت آن ناحیه شده و تسمه تردمیل را ساییده و خراب می کند.

کارخانه ها اغلب از مواد لغزنده برای کم کردن میزان اصطکاک استفاده می کنند . پیش از تمیز کردن با استفاده از مواد لغزنده دفترچه راهنما را کاملا مطالعه کنید.زیرا استفاده کردن از مواد لغزنده نامناسب باعث خرابی و لغو ضمانت نامه می گردد.

تنظیمات تسمه

دقت نمایید که همواره تسمه در وسط تردمیل قرار گرفته باشد. تراز نبودن تسمه باعث بالا رفتن اصطکاک و گرما و فرسودگی غلطک ها می شود .چنانچه لبه تسمه به کناره تردمیل ساییده شود باعث خرابی تسمه می گردد.

انتهای تردمیل و کنار غلطک دوپیچ برای تنظیمات تسمه قرار دارد که با پیچاندن آنها می توان تسمه را تنظیم نمود . بیش از حد معمول پیچانیدن این پیچ ها کار صحیحی نیست و باید از این کار پرهیز نمود.

کشش تسمه

پس از خریدن تردمیل به مرور زمان تسمه تردمیل کشیده تر می گردد و همین موضوع باعث لغزیدن تسمه می شود.اگر لغزیدن تسمه تردمیل را مشاهده نمودید به دفترچه راهنمای تردمیل مراجعه نمایید.روش های مختلفی برای تردمیل وجود دارد.مثلا پیچ های انتهایی تردمیل در کناره غلطک باعث کشیده شدن تسمه می شود.این موضوع را دقت نمایید که بیش از حد کشیدن تسمه موجب فشارآمدن به غلطک و موتور دستگاه و نتیجتا خراب شدن تردمیل می گردد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :