چند تصور اشتباه و رایج در تمرینات هوازی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 13 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

می دانید که بهترین ورزشی که می توانیم برای رسیدن به تناسب اندام و از بین بردن چربی های اضافی انجام دهیم و تاثیر خوبی و البته سریعی هم داشته باشد انجام ورزش های هوازی شاهد نتایج دلخواه مان نیستیم و به ناچار دلسرد می شویم و تمرینات را رها می کنیم.

گاهی با تمام تلاش و فعالیتی که می کنیم و رعایت خورد و خوراک مان سخت وزن کم می کنیم. پاسخ درست برای حل این مشکل آن است که فعالیت ورزشمان را به درستی انجام نمی دهیم و پیروی از یک برنامه اصولی را فراموش کرده ایم.

در این مقاله قصد دارم اشتباهاتی که ممکن اس شما به صورت ناخواسته انجام دهید و از هدفتان باز بمانید را به شما یادآوری می کنیم تا با رفع آنها بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن به هدف خود دست پیدا کنید.

در زمان اجرای برنامه تناسب اندام خود سعی کنید از مواردی که گفته می شود بگذرید و بپرهیزید تا به راحتی به نتایج دلخواهتان برسید.

انجام تمرینات هوازی با سرعتی یکنواخت

یکی از اشتباهاتی که اغلب افراد آن را انجام می دهند و متوجه مشکلات آن نیستند؛ انجام دادن تمرینات هوازی با سرعتی و شدتی واحد است که میتوان گفت با سرعت و شدتی یکنواخت برای مدت زمان طولانی ورزش انجام می دهند. اگر می خواهید از تلاش هایی که می کنید نتایج بهتری بگیرید باید تمریناتتان را با یک سرعت و شدت برای مدت طولانی انجام ندهید و تمریناتتان را تناوبی و گاهی انفجاری با شدت بالا انجام دهید.

دستگاه های هوازی زیادی امروزه تولید شده اند که در باشگاه ها یا در خانه ها کاربردهای زیادی دارند. تردمیل یا دوچرخه ثابت نیز از این قبیل دستگاه ها هستند که میتوانید در خانه نیز از مزایای آنها بهره مند شوید.

دستگاه های هوازی امروزی مانند تردمیل مجهز به برنامه های از پیش تعیین شده زیادی هستند که با انتخاب هریک از آنها بنا به میزان آمادگی جسمانیتان می توانید تمرینات مناسب با شدت و سرعت های متناسب تنظیم شده ای انجام دهید. همیشه تمریناتتان را تناوبی انجام دهید یعنی برای یک الی دو دقیقه با شدت و سرعت بیشتری تمرین کنید و بعد از آن دوباره به سرعت و شدت اولیه خود باز گردید. تا بدن به یکنواختی عادت نکند و بتواند سوخت و ساز خوبی برای آب کردن چربی ها در بدن به راه بیندازد.

استفاده نکردن از وزنه های سنگین

هستند افرادی به خصوص خانم ها از ترس اینکه بدنشان عضلانی و حجیم نشود دست به وزنه مخصوصا وزنه های سنگین نمیزنند و از ارتباط با آنها فراری هستند. اما این یک تصور غلط است و این را به طور حتم بدانید خانم ها عضلات شان مانند مردان با شدت زیادی حجیم نمی شود و خیالتان راحت باشد. زمانی که انجام دادن تمرینات همراه با ورزش را به برنامه ورزشی روزانه خود اضافه کنید علاوه بر اینکه می توانید عضلاتتان را خوش فرم تر کنید قادر خواهید بود میزان کالری سوزی بدنتان را نیز افزایش دهید و زودتر شاهد چربی سوزی در بدنتان باشید.

اگر جزو افرادی هستید که می توانید در ساعتی به باشگاه نزدیک محل بروید، بهتر است در کنار انجام دادن روزانه ورزش های هوازی شرکت در کلاس های پیلاتس را نیز فراموش نکنید.

انجام دادن ورزش با شکم خالی

افرادی هستند که عادت کرده اند روز خود را با ورزش شروع کنند یا حتی افرادی که گمان می کنند با گرسنگی اگر ورزش انجام دهند کالری بیشتری می سوزاند و موفق تر خواهند بود. در صورتی که گرسنگی تا حد زیادی به بدن فشار وارد می کند و شما را دچار مشکل خواهد کرد تا حدی که گاهی قادر نخواهید بود ورزش انجام دهید. در پیان روز که چند ساعتی چیزی نخورده اید هم ورزش انجام ندهید و سعی کنید قبل از شروع ورزش غذای سبکی خورده باشید تا توان فعالیت و انرژی سوزاندن را داشته باشید.

گرفتن دسته های تردمیل

گرفتن دسته های تردمیل در زمان انجام تمرینات هوازی می تواند میزان بازدهی و کالری سوزی بدنتان را تا حد بسیار زیادی کم کند. تکیه دادن زیاد به دسته های تردمیل زمانی که در حال ورزش هستید باعث بر هم خوردن تعادل شما خواهد شد و دچار آسیبی شوید. اگر خسته هستید تمرینات پر شدت انجام ندهید و سرعت تمریناتان یا حتی شدت آنها را کم کنید.

انجام دادن حرکات کششی قبل از ورزش

گرم کردن بدن به منظور انجام دادن حرکات کششی نیست و اغلب افراد به دلیل نا آگاهی خود این کار را انجام می دهند بهتر است این حرکات را در پایان ورزش انجام دهید تا شاهد نتایج بهتری از ورزش کردنتان باشید. این را بدانید که فقط راه رفتن و دویدن تنها بر روی تردمیل اشتباه است و باید حداقل چند دقیقه ای را بعد از انجام ورزش به حرکات ورزشی دیگر مانند حرکات کششی نیز اختصاص دهید تا زودتر به نتایج دلخواهتان دست پیدا کنید.

انتظار بیش از حد داشتن از خود

بسیاری از افراد اهداف غیر واقعی را برای خود در نظر میگیرند و برای رسیدن به آن خیلی سخت به خود فشار وارد میکنند و جسم را خسته می کنند. ادامه این روند مدت زمان زیاد یطول نمیکشد و فرد با خستگی زیادی هم ورزش و هم رعایت رژیم غذایی را رها می کنند به جای تناسب شاهد اضافه وزن زیادی خواهند بود. رقابت با دیگران را فراموش کنید بدن هر کس با دیگری متفاوت است باید از راه اصولی راهتان را ادامه دهید. انتظار معجزه هم نداشته باشید و در کمال آرامش به راهتان ادامه دهید تا به نتایج دلخواهتان دست پیدا کنید.

انجام درازنشست زیاد برای لاغری

یکی دیگر از اشتباهات رایج در تمرینات هوازی برا یرسیدن به لاغری انجام دادن زیاد درازنشست است زیرا افراد گمان میکنند سرع میتوانند چربی ها یشکم را آب کنند و به لاغری دلخواهشان برسند. زیاده روی در این ورزش به عضلات شکم و حتی کمر و پهلو آسیب های جدی وارد خواهد کرد و دچار مشکلات زیادی خواهید شد. حرکت موجب غفلت از عمق، قسمت میانی و کناری عضلات شکم می شود.

حمل کردن وزنه در حین پیاده روی

اگر دوست دارید در زمان پیاده روی مخصوصا زمانی که بر روی تردمیل راه می روید و سرعت واحدی را دنبال می کنید وزنه ای در دست بگیرید دقت داشته باشید که وزنه شما کمتر از یک کیلوگرم باشد و البته این را هم بدانید این وزنه اثر مثبتی هم برای شما نخواهد داشت و به یاد داشته باشید انتخاب وزنه های سنگین به بدن آسیب های زیادی وارد خواهد کرد و بهتر به به جای آن، سرعت و شیب، پیاده روی تان را افزایش دهید تا شاهد نتایج بهتر یدر ورزش کردنتان باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :