چه مدت با تردمیل ورزش کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 12 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در هنگام انجام ورزش هوازی دامنه ضربان قلب می بایست 65 الی 80 درصد حداکثر ظرفیت باشد؛ این تمرینات باید در هر جلسه بیش از 20 دقیقه به طول بیانجامد؛ در صورتی که ضربان قلب به اندازه مورد نظر بالا نرود یا زمان تمرین کمتر از 20 دقیقه باشد، ورزش هوازی به شمار نمی آید.

تردمیل یک دستگاه هوازی شناخته شده است؛ به همین سبب تمرین بر روی این دستگاه باید بر اساس فرمول تمرینات هوازی انجام بشود. حداقل جلسات هوازی در هفته 3 جلسه است که برای افراد عادی در نظر گرفته شده؛ ولی کسانی که با این تمرینات قصد دارند به مرحله چربی سوزی برسند و وزن خود را کاهش بدهند، باید 5 الی 6 جلسه در هفته به این گونه تمرینات بپردازند و به تدریج زمان جلسات را بیشتر کنند تا از ورزش نتیجه مطلوب بگیرند.

مدت تمرین و سرعت 2 فاکتوری هستند که سطح تمرین را مشخص می کنند؛ گرچه در این میان شیب دستگاه نیز به عنوان یک مقاومت برای بالا بردن سطح تمرین عنصر مهمی است که به افراد سالخورده، تازه کارها، افرادی که اضافه وزن زیادی دارند و کسانی که در نواحی زانو و کمر دچار آسیب دیدگی هستند، پیشنهاد نمی شود.همه افراد پیش از انجام تمرینات ورزشی باید بدن خود را گرم کنند؛ البته راه رفتن نوعی گرم کردن است که پیش از آغاز برنامه تمرینی می توانید به آن بپردازید.

تمرین بر روی تردمیل را می توانید به روش اینتروال انجام بدهید؛ بدین ترتیب که 1 الی 2 دقیقه با حداکثر توان و سرعت خود بدوید؛ سپس 1 دقیقه آرام راه بروید تا ضربان قلب کمی پایین بیاید؛ ضربان قلب برای تعیین سطح تمرین شاخص مهمی است؛ بیشترین کالری سوزی زمانی اتفاق می افتد که ضربان قلب حدود 70 درصد حداکثر ظرفیت بشود؛ برای دانستن حداکثر ظرفیت ضربان قلب خود، عدد سن تان را از عدد 220 کم کنید.

ورزش هوازی نیز برای شما عضله می سازد؛ گرچه این بدان معنی نیست که اندام شما مانند کسانی که با وزنه به انجام تمرینات قدرتی می پردازند کات کرده و عضلانی می شود؛ این تمرینات چربی های اضافه را به عضله مبدل می کند و بدن حالت منظم تری به خود گرفته و سفت تر می شود؛ عضلات بافت ارزشمندی هستند که انرژی بدن را تامین می کنند؛ از طرفی بدن برای حفاظت و نگه داری از عضلات کالری زیادتری به مصرف می رساند؛ در نتیجه هر چه عضلات بیشتری داشته باشید، متناسب تر می شوید.مزیت عضلات محکم و تقویت شده این است که با گذر زمان و در سنین کهنسالی با استحکام و قوام بیشتری در کنار استخوان ها باقی می مانند؛ به همین دلیل مواد مغذی بیشتری به استخوان ها می رسد و از بیماری پوکی استخوان پیشگیری خواهد شد.

ورزش هوازی در ایجاد تناسب اندام، سلامتی و روحیه بهتر تاثیرات به سزایی دارد؛ البته در صورتی به این اهداف دست پیدا می کنید که تمرینات خود را به طور روزانه و مستمر انجام بدهید. پس از پایان تمرین مدتی آرام روی تردمیل راه بروید و پس از از پایین آمدن از دستگاه حرکات کششی ایستا انجام بدهید؛ با این کار هم بدن سرد می شود و هم کارآیی تمرین افزایش پیدا می کند؛ حرکات کششی بعد از ورزش هوازی زمانی که بدن هنوز گرم است، سبب می شود اندام فرم بهتری پیدا کنند.

گوش دادن به موسیقی در حین انجام این تمرینات یک ضرورت محسوب می شود؛ موسیقی پرانرژی و پرضرب سرعت را افزایش داده و منجر می شود مدت بیشتری به تمرین ادامه بدهید؛ در حقیقت موزیک دوپینگ مجاز است و مانند یک محرک به فعال شدن بیشتر بدن کمک می کند؛ تا آنجایی که سرعت حداقل 2 برابر می شود.

سطح تمرین به آمادگی جسمانی فرد مربوط می شود؛ افرادی که ورزش را تازه شروع کرده اند معمولاً از آمادگی جسمانی مناسبی برخوردار نیستند؛ این اشخاص بهتر است زمان بیشتری راه بروند و مدت کمتری به دویدن بپردازند؛ با گذشت زمان مدت راه رفتن خود را کاسته و سعی کنید بیشتر بدوید.یک فرد عادی در یک ساعت راه رفتن با سرعت متوسط می تواند تقریباً 300 کالری مصرف کند؛ در صورتی که اگر مدتی از این زمان به دویدن اختصاص داده شود، کالری بیشتری از دست می دهید.

یکی از فواید اصلی دستگاه های هوازی مانند تردمیل این است که نمایشگر این دستگاه ها اطلاعات مفیدی همچون کالری سوزانده شده، مدت تمرین، مسافت طی شده، برنامه در حال اجرا و ضربان قلب کاربر را نمایش می دهد؛ ورزشکار به وسیله این اطلاعات در طی تمرین از وضعیت عمومی بدن خود آگاه شده و می تواند یک الگوی مناسب ورزشی را طراحی کند و بر اساس آن الگوی اولیه پیش برود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :