چه کسانی می توانند با تردمیل ورزش کنند؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 13 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

طبق تحقیقات صورت گرفته تمام افرادی که دارای بیماری خاصی نمی باشند می توانند به راحتی از تردمیل استفاده نمایند. یکی از بزرگترین محسنات تردمیل آن است که هم در منزل می توان از آن استفاده کرد و هم در باشگاه.تردمیل یک نوع دستگاه برای انجام تمرینات هوازی می باشد و مناسب برای تناسب اندام ، لاغری و سلامت جسم است. تردمیل دارای انواع مختلفی بوده و شامل امکانات فراوانی مانند یک مانیتور برای نمایش کالری،سرعت، زمان و... می باشد.

یکی از مزایای مانیتور تردمیل این است که به بهترین شکل اطلاعات کاملی را در اختیار فرد قرار می دهد که به وسیله آن می توان دانست که چه مدت زمانی با تردمیل تمرین داشته، چقدر کالری سوزانده، سرعت حرکتش بر روی تردمیل چقدر است و با چه شیبی در حال حاضر بر روی تردمیل راه می رود .تردمیل وسیله ای است که با آن هم می توان بدن را گرم کرد و هم ورزش نمود. به دلیل آنکه دویدن و راه رفتن هردو برای بدن بسیار مناسب هستند و جزء بهترین ورزش های هوازی به حساب می آیند.

تردمیل هایی که نسبت به مدل های معمولی دارای قابلیت های پیشرفته تری هستند می توان با آن ها شیب را به شکل برقی تنظیم کرد، برنامه های از پیش تعیین شده ای دارند و با برنامه های خود تردمیل می توان ورزش مناسبی انجام داد و به شکل کاملا اصولی به تمرین هوازی پرداخت.تردمیل هایی که به کنترل ضربان قلب مجهز می باشند، با توجه به میزان ضربان قلب سرعت و شیب را کاهش و افزایش می دهند تا به سیستم قلبی- عروقی صدمه وارد نشود.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد تردمیل که این دستگاه را نسبت به دویدن بر روی سرامیک یا آسفالت بهتر و خارق العاده می کند، خاصیت ضربه گیری تردمیل است؛ به وسیله این قابلیت کاربر به راحتی با سرعت مورد نظر می تواند بر روی تردمیل بدود بی آنکه کوچکترین ضربه ای به بدنش وارد بشود و به ستون فقرات ، کمر و پاها هیچگونه فشاری وارد نمی شود؛ این خصوصیت برای افراد تازه کار که عادت به دویدن ندارند، بسیار مناسب بوده و می توانند راحت بدون هیچگونه مشکلی تمرین کنند.

برای شروع کار با تردمیل تا قبل از آنکه تعادل را بر روی آن به دست بیاورید ، می توانید از دستگیره های تردمیل استفاده کنید، اما پس از یافتن تعادل بر روی تردمیل، دستگیره ها را رها کنید؛ گرفتن دستگیره ها باعث می شود کالری کمتری از دست بدهید و منافع ورزش هوازی کاهش پیدا می کند؛ همچنین وضعیت طبیعی بدن به هم خورده و خطر کشیده شدن عضلات پیش می آید.

دویدن بر روی تردمیل در صورتی که مانند دویدن بر روی سطح زمین انجام بشود، تعادل و هماهنگی بیشتری در بدن کاربر ایجاد می کند و حس عمیق بهتری به او می دهد؛ این احساسات مثبت به دلیل ترشح هورمون های آرام بخشی مانند سروتونین و اندروفین می باشد.این هورمون ها باعث می شود که میزان اشتها و خواب تنظیم گردد؛ در هر صورت ورزش با دستگاه هوازی تردمیل برای افراد سالم اثر بخش و مفید می باشد؛ اسکی فضایی و دوچرخه ثابت مثل تردمیل دارای مزایای زیادی هستند ولی ورزش کردن با تردمیل باعث می شود حداکثر اکسیژن دریافتی در مقایسه با کسی که با دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی ورزش می کند، بیشتر باشد.

اکسیژنی که فرد هنگام تمرین دریافت می کند شاخص بسیار مهمی برای بهبود سیستم قلبی – عروقی می باشد.هنگامیکه بدن در طی تمرینات ورزشی اکسیژن بیشتری دریافت کند، سوخت و ساز افزایش می یابد و چربی سوزی سریع تر رخ می دهد؛ لذا دستگاه تردمیل را به عنوان یک دستگاه برای لاغری نیز میتوان شناخت. تردمیل وسیله همگانی است که تمام افراد ، چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای می توانند از آن استفاده کنند؛ اما افرادی که دارای بیماری خاصی هستند باید با مشورت پزشک با آن ورزش کنند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :