چگونه توسط تردمیل کالری بیشتری بسوزانیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 12 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

تردمیل دستگاه هوازی پرطرفداری است که هم به صورت تردمیل خانگی در منازل و هم به صورت تردمیل باشگاهی در سالن های بدن سازی و باشگاه های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما آیا فقط دویدن و راه رفتن کافی است و این تمرینات، ورزش کاملی محسوب می شوند؟برای این که تمرین دویدن و راه رفتن یک ورزش ایده آل باشد و بتوانید به اندازه لازم توسط آن کالری بسوزانید باید نکاتی را مورد توجه قرار بدهید؛ برای مثال تردمیل را بر روی شیب بیش از 1 درصد تنظیم کنید.

شیب 1 الی 2 درصد، پیاده روی و دویدن در محیط بیرون را شبیه سازی می کند و به این وسیله حرکت راحت تر و مفید تر می شود. راه رفتن و دویدن بر روی سطح شیب دار سوخت و ساز را افزیش می دهد و باعث می شود تمرین کارآیی بیشتری داشته باشد.کسانی که تازه ورزش را شروع کرده اند و از آمادگی جسمانی مناسبی برخودار نیستند بهتر است با شیب 1 درصد شروع کنند و با گذشت زمان شیب دستگاه را افزایش بدهند.

در صورتی که مدتی است با دستگاه تردمیل ورزش می کنید و آمادگی لازم را دارید می توانید یک تمرین تناوبی با شیب دستگاه انجام بدهید؛ بدین ترتیب که هر دقیقه 5 درصد شیب دستگاه را افزایش داده و 1 دقیقه بر روی همان شیب بدوید؛ وقتی به بالاترین شیب رسیدید پس از یک دقیقه راه رفتن دوباره در هر دقیقه 5 درصد شیب را کاهش بدهید تا به شیب یک درصد برسید؛ این تمرین را در هفته 1 الی 2 بار تکرار کنید؛ با این روش انرژی شما افزایش پیدا می کند و نفس تان بهتر می شود.

در صورتی که تمرین با تردمیل را به صورت منظم و مستمر انجام بدهید پس از گذشت 2 یا 3 ماه توانایی بدنتان آنچنان افزایش پیدا می کند که می توانید به مدت 60 دقیقه تمرین انجام بدهید و در این مدت زمان بیشتری بدوید؛ با بالا رفتن آمادگی جسمانی زمان راه رفتن به دویدن تبدیل می شود و کالری بیشتری از دست می دهید. این که تردمیل را بر روی سرعت کم تنظیم کنید و با گام های آرام و کوتاه راه بروید کار زیادی برای لاغری و تناسب اندام انجام نمی دهد؛ به دامنه حرکت پا توجه داشته باشید؛ قدم ها باید متوسط باشند.

سرعت دستگاه را نیز باید با گذشت زمان افزایش بدهید. شاید در ابتدای تمرینات نتوانید با سرعت بیش از 6 کیلومتر در ساعت بدوید؛ اما همین هم بد نیست؛ هر 2 دقیقه یک بار سرعت را تا نهایت توان خود بالا ببرید و حداقل 30 ثانیه با این سرعت بدوید و بعد دوباره سرعت را کاهش بدهید؛ بدین صورت یک تمرین اینتروال انجام داده اید؛ با گذشت زمان سرعت شما بهتر خواهد شد و می توانید مدت بیشتری به دویدن ادامه بدهید.دویدن و راه رفتن تمرینات کاملی هستند؛ اما اگر در زمان ریکاوری تمرینات قدرتی مانند دراز و نشست، طناب زدن، شنا سوئدی و... انجام بدهید میزان کالری که می سوازنید تا حد قابل توجهی افزایش می یابد.

اغلب افرادی که با تردمیل تمرین انجام می دهند گمان می کنند تابع الگوی پربازده و موثری هستند ولی با بدنی ضرب دیده و کوفته از روی دستگاه پایین می آیند؛ روی دستگاه تردمیل پس از اینکه تعادل خود را به دست آوردید، دسته های دستگاه را رها کنید. دست ها می بایست با زاویه 90 درجه در دو طرف بدن قرار بگیرند و از ناحیه بازو حرکت کنند؛ به طوری که ساعد و مچ ها مدام از کنار یکدیگر عبور کنند؛ هر چه سرعت شما بیشتر باشد حرکت گشتاور بازوها نیز سریع تر می شود. در صورتی که با رها کردن دسته تعادل خود را از دست می دهید سرعت اشتباه است و می بایست آن را کاهش بدهید.

بر روی تردمیل می توانید کاری فراتر از دویدن انجام بدهید؛ بیشتر افراد روی این دستگاه فقط راه می روند و می دوند در حالی که پس اتمام برنامه می توانید مدتی سرعت دستگاه را کم کنید و بر روی آن حرکت لانچ چرخشی، لانچ راه رفتن، اسکوات و یا یک سری حرکات دیگر انجام بدهید؛ این حرکات پایین تنه را تقویت کرده و باعث می شود برای دویدن توانایی بیشتری به دست بیاورید؛ از آن جایی که تسمه تردمیل متحرک است در حین انجام این تمرینات باید یک قدم جلو بروید و بعد حرکت را اجرا کنید که باعث ایجاد ریتم موزون و خوبی می شود.

ارسال نظر

همایون سعادتی : کاربر
0 0
مقاله بسیار خوبی بود
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :